E-veselības kampaņa "DROŠI. ĀTRI. ĒRTI." [2016 - 2017]

08.03.2018.  |   Drukas versija

No 2018. gada 1. janvāra valsts E-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām noteikta kā obligāta – darbnespējas lapu un valsts kompensējamo medikamentu recepšu aprite ir tikai elektroniska. Līdz ar to Latvijas Republikas Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests īstenoja informatīvu kampaņu, kuras mērķis bija izglītot iedzīvotājus par E-veselībā pieejamajiem pakalpojumiem un kārtību, kādā iespējams saņemt e-receptes valsts kompensējamajiem medikamentiem un atvērt/noslēgt e-darbnespējas lapas.

 


Informatīvā kampaņa par E-veselību norisinājās vairākos posmos:

  • 2016. gada oktobris – 2017. gada jūlijs;
  • 2017. gada februāris un marts;
  • 2017. gada augusts un septembris. 

Kampaņas I posmā (2016. gada oktobris – 2017. gada jūlijs) tika izstrādāti tādi informatīvie materiāli kā E-veselības interaktīvā karte un plakāti, bukleti iedzīvotājiem un farmaceitiem, divpusējas vizītkartes, skaidrojoši video rullīši iedzīvotājiem, mācību video ārstniecības personām un farmaceitiem.

Kampaņas II posmā (2017. gada februāris un marts) norisinājās reklāmas kampaņa, kuras ietvaros sagatavotie E-veselības video rullīši tika translēti Latvijas televīzijās, sociālajos tīklos, kā arī veidota interneta mediju kampaņa.

Kampaņas III posmā (2017. gada augusts un septembris) norisinājās TV, vides reklāmas kampaņas, kā arī kampaņa sociālajos tīklos.


Kampaņas informatīvie materiāli iedzīvotājiem

Skaidrojoši video 

Informatīvi materiāli 


Kampaņas informatīvie materiāli ārstniecības personām

Mācību video

Informatīvi materiāli


Kampaņas informatīvie materiāli farmaceitiem un farmaceitu asistentiem

Mācību video

Informatīvi materiāli


Kampaņas materiālu izmantošanu lūdzam saskaņot ar Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļu. E-pasts: nvd@vmnvd.gov.lv.