SPKC izsludina gripas epidēmijas beigas

18.04.2017.
SPKC izsludina gripas epidēmijas beigas

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to š.g. 19. aprīlī SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām.

Sešu mēnešu laikā prioritāri izmeklēti vairāk nekā 700 pacienti ar aizdomām par onkoloģisku slimību

13.04.2017.
Sešu mēnešu laikā prioritāri izmeklēti vairāk nekā 700 pacienti ar aizdomām par onkoloģisku slimību

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka, pateicoties veiktajiem uzlabojumiem savlaicīgā onkoloģisko slimību diagnostikā, no 2016. gada oktobra, izmantojot "zaļo koridoru" jeb iespēju veikt valsts apmaksātus diagnostiskos izmeklējumus ārpus kopējās gaidīšanas rindas pakalpojumu saņemšanai, izmeklēti un konsultēti vairāk nekā 700 pacienti ar aizdomām par onkoloģisku slimību.

Ārsti un farmaceiti tiek aicināti izmantot E-veselības mācību materiālus

12.04.2017.
 Ārsti un farmaceiti tiek aicināti izmantot E-veselības mācību materiālus

Lai nodrošinātu atbalstu E-veselības lietošanas uzsākšanai un pilnvērtīgai sistēmas lietošanai, Nacionālais veselības dienests ir izstrādājis mācību materiālus ārstiem un farmaceitiem. Materiālos ir ietvertas un soli pa solim aprakstītas dažādu E-veselības pakalpojumu lietošanas instrukcijas. Izstrādātie mācību materiāli ir pieejami E-veselības portāla www.eveseliba.gov.lv sadaļā “Mācību materiāli”.

Aicina iedzīvotājus E-veselībā norādīt kontaktpersonu saziņai neatliekamos gadījumos

11.04.2016.
Aicina iedzīvotājus E-veselībā norādīt kontaktpersonu saziņai neatliekamos gadījumos

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus E-veselības sistēmā norādīt informāciju par kontaktpersonu, ar kuru ārstniecības personas var sazināties neatliekamā gadījumā, ja iedzīvotājs ir nokļuvis slimnīcā ar zaudētām saziņas spējām, atmiņas zudumu, atrodoties traucētas apziņas vai bezsamaņas stāvoklī.

E-veselības sistēmā pieejamā informācija par pacienta kontaktpersonu sniegs iespēju ārstniecības personām operatīvi sazināties ar pacienta tuviniekiem, lai informētu par pacienta atrašanās vietu, veselības stāvokli vai precizētu informāciju, kas ir svarīga savlaicīgas un pacientam piemērotākās ārstēšanas nodrošināšanai. Piemēram, informāciju par pacienta hroniskajām slimībām, alergēniem, lietotajiem medikamentiem u.c., ja šī informācija nav pieejama E-veselības sistēmā.

Reģionālajos pasākumos kliedē ārstu stereotipus par E-veselību

03.04.2017.
Reģionālajos pasākumos kliedē ārstu stereotipus par E-veselību

Nacionālā veselības dienesta speciālisti turpina aktīvi tikties ar ārstiem reģionos, lai pārrunātu E-veselības ieviešanas gaitu un kliedētu stereotipus, kuru dēļ liela daļa ģimenes ārstu nesteidz slēgt līgumus un uzsākt sistēmas lietošanu vēl pirms obligāti noteiktā termiņa. Marta otrajā pusē tikšanās ar ārstiem notika Ventspilī, Kuldīgā, Gulbenē, Rēzeknē, kā arī citviet, un tās norisināsies vēl visu aprīli.  

E-veselības mācību materiāli ārstiem, farmaceitiem un iedzīvotājiem

03.04.2017.
E-veselības mācību materiāli ārstiem, farmaceitiem un iedzīvotājiem

Lai nodrošinātu atbalstu E-veselības lietošanas uzsākšanai un pilnvērtīgai sistēmas lietošanai, Nacionālais veselības dienests ir izstrādājis mācību materiālus ārstiem, farmaceitiem un iedzīvotājiem. Materiālos soli pa solim ir attēlotas un aprakstītas dažādu E-veselības pakalpojumu lietošanas instrukcijas. Materiāli ir pieejami E-veselības portāla sadaļā "Mācību materiāli".

Valsts apmaksātas apaugļošanas rezultātā notikušas 790 dzemdības

30.03.2017.
Valsts apmaksātas apaugļošanas rezultātā  notikušas 790 dzemdības

Nacionālais veselības dienests informē, ka kopš valsts apmaksātas neauglības ārstēšanas programmas uzsākšanas medicīniskās apaugļošanas procedūru rezultātā kopumā notikušas jau 790 dzemdības. Latvijā valsts apmaksāta neauglības ārstēšanas programma tiek īstenota sesto gadu, sniedzot iespēju pacientiem ar apstiprinātu neauglības diagnozi saņemt nepieciešamos ārstniecības pakalpojumus un medikamentus mazuļa ieņemšanai. Kopš programmas uzsākšanas medicīniskās apaugļošanas procedūru veikšana no valsts budžeta līdzekļiem ir nodrošināta vairāk nekā 2,2 milj. eiro apmērā, savukārt valsts kompensējamie medikamenti – vairāk nekā 2,8 milj. eiro apmērā.

Vēl 18 aptiekās varēs iegādāties e-recepšu medikamentus

30.03.2017.
Vēl 18 aptiekās varēs iegādāties e-recepšu medikamentus

No marta beigām vēl 18 aptiekās (AS "Sentor Farm aptiekas") iedzīvotājiem būs iespēja iegādāties e-recepšu medikamentus. Tādējādi kopā 285 aptiekās  jau šobrīd Latvijā ir iespējams iegādāties medikamentus pret e-recepti, savukārt līgumus par E-veselības lietošanu šobrīd ir noslēguši ~ 200 aptieku juridiskie īpašnieki.

NVD ar Rīgas reģiona ārstiem pārrunā E-veselības sistēmas uzlabojumus

23.03.2017.
NVD ar Rīgas reģiona ārstiem pārrunā E-veselības sistēmas uzlabojumus

Ceturtdien, 16. martā Nacionālā veselības dienesta (NVD) speciālisti tikās ar Rīgas reģiona ārstiem, lai pārrunātu dažādas veselības nozares aktualitātes, tostarp E-veselības ieviešanas gaitu, kā arī sistēmā veiktos uzlabojumus ārstiem. "Jo aktīvāka būs visu iesaistīto pušu iesaiste un E-veselības sistēmas izmantošana ikdienā, jo daudz pilnvērtīgāk spēsim sistēmā iedzīvināt lietotāju praktisko pieredzi," sanāksmē uzsvēra NVD direktores vietniece informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Linda Freimane.

Atkārtoti informē par E-veselības ieviešanas progresu

23.03.2017.
Atkārtoti informē par E-veselības ieviešanas progresu

Otrdien, 14. martā Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta pārstāvji atkārtoti piedalīsies Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē, lai ziņotu par E-veselības ieviešanas progresu kopš iepriekšējās sēdes janvāra beigās. "E-veselībā ir pieejama visa iecerētā funkcionalitāte, tās pakalpojumi ir pieejami lietotājiem, un arī sistēmas lietotāju skaits stabili pieaug," uzsver ministres padomniece e-veselības projekta jautājumos I.Āboliņa.

Pakāpeniski pieaug E-veselības sistēmas lietotāju skaits

14.03.2017.
Pakāpeniski pieaug E-veselības sistēmas lietotāju skaits

Pakāpeniski pieaug ārstniecības iestāžu, ģimenes ārstu un aptieku skaits, kas ir noslēgušas līgumu ar valsti par E-veselības sistēmas lietošanu. Līdz martam līgumus par E-veselības sistēmas lietošanu ir noslēguši jau vairāk nekā 1000 veselības nozares profesionāļu, tajā skaitā 825 ārstniecības iestādes (iesk. 190 ģimenes ārstu prakses) un ap 200 aptieku juridiskie īpašnieki.

E-veselības sistēmas funkcionalitātes izstrādātas atbilstoši plānotajam

23.03.2017.
E-veselības sistēmas funkcionalitātes izstrādātas  atbilstoši plānotajam

Atsaucoties uz Centrālās finanšu un līgumu aģentūras izplatīto paziņojumu par neatbilstoši veiktiem maksājumiem E-veselības projektos, Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests norāda, ka E-veselības sistēmas funkcionalitātes jeb pakalpojumi ir izstrādāti atbilstoši projekta tehniskās specifikācijas prasībām un ir pieejami lietotājiem. E-veselības sistēma ir funkcionējoša un nodrošina iecerēto funkcionālo darbību. 

Pabeigta līgumu slēgšana par valsts apmaksātiem medicīnas pakalpojumiem

28.02.2017.
Pabeigta līgumu slēgšana par valsts apmaksātiem medicīnas pakalpojumiem

Nacionālais veselības dienests ir pabeidzis līgumu slēgšanu ar ārstniecības iestādēm par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem 2017. gadā. Kopumā valsts apmaksātu ambulatoro un stacionāro pakalpojumu sniegšanai šogad novirzīti vairāk nekā 558 miljoni eiro, kas ir par 34 miljoniem eiro vairāk nekā pērn.

Līgumus par ambulatoro un stacionāro pakalpojumu nodrošināšanu iedzīvotājiem ir noslēgušas visas 40 slimnīcas. To skaitā ir universitāšu, reģionālās, aprūpes un specializētās slimnīcas.

Iedzīvotājiem pieejami jauni veselības nozares e-pakalpojumi

15.02.2017.
Iedzīvotājiem pieejami jauni veselības nozares e-pakalpojumi

No šā gada februāra papildus valsts E-veselības portālam www.eveseliba.gov.lv arī valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv iedzīvotajiem ir pieejams daudzveidīgs veselības nozares e pakalpojumu klāsts, kas nodrošina iespēju ātri un ērti noskaidrot ar savu veselību saistītu informāciju. Iedzīvotājiem šobrīd ir pieejami trīspadsmit dažādi e-pakalpojumi.