Medicīniskās palīdzības saņemšana Līgo un Jāņu brīvdienās

22.06.2017.
Medicīniskās palīdzības saņemšana Līgo un Jāņu brīvdienās

Pirms gaidāmajām Līgo un Jāņu brīvdienām, no 23. līdz 25. jūnijam, Nacionālais veselības dienests vērš iedzīvotāju uzmanību uz medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām svētku laikā. Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pa šo tālruni pieredzējuši mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika.

Rīkos konferenci par aktualitātēm veselības aprūpē

05.06.2017.
Rīkos konferenci par aktualitātēm veselības aprūpē

Lai nepastarpināti uzrunātu ģimenes ārstus un veselības aprūpes vadības speciālistus un sniegtu svarīgāko informāciju par aktualitātēm veselības nozarē, Veselības ministrija šā gada 16. jūnijā plkst.13:00 Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Latvijas Onkoloģijas centrs" (Hipokrāta ielā 4) rīkos konferenci "Aktualitātes veselības aprūpē".

Notiks seminārs par aktuālajiem E-veselības ieviešanas jautājumiem

31.05.2017.
Notiks seminārs par aktuālajiem E-veselības ieviešanas jautājumiem

No 1. līdz 2. jūnijam viesnīcā "Astor" (Rīga, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 10) norisināsies Veselības ministrijas sadarbībā ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO) organizētais seminārs par aktuālajiem E-veselības ieviešanas jautājumiem ar ieinteresēto Latvijas ārstniecības iestāžu, ārvalstu ekspertu un PVO pārstāvju piedalīšanos.

NVD uzsāk sadarbību ar Sarkanā Krusta medicīnas koledžu par audzēkņu izglītošanu E-veselības jautājumos

26.05.2017.
NVD uzsāk sadarbību ar Sarkanā Krusta medicīnas koledžu par audzēkņu izglītošanu E-veselības jautājumos

Nacionālais veselības dienests (NVD) uzsāk sadarbību ar Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžu ar mērķi nodrošināt regulāru gan topošo, gan jau strādājošo ārstu palīgu un neatliekamās medicīnas ārstu palīgu izglītošanu valsts E-veselības sistēmas pakalpojumu izmantošanā.

Iespējams ērti noskaidrot, kurās iestādēs izmanto E-veselības sistēmu

24.05.2017.
Iespējams ērti noskaidrot, kurās iestādēs  izmanto E-veselības sistēmu

Turpmāk iedzīvotāji ērtā un pārskatāmā veidā varēs noskaidrot, kuras ārstniecības iestādes un aptiekas ir noslēgušas līgumu ar valsti par E-veselības sistēmas lietošanu. Šīs informācijas noskaidrošanai iedzīvotāji tiek aicināti izmantot interaktīvo karti, kas ir pieejama E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.

Interaktīvajā kartē ir attēlotas visas ārstniecības iestādes, kuru mediķiem jau ir pieejama E-veselības sistēma un līdz ar to pacientiem var atvērt, pagarināt vai noslēgt e-darbnespējas lapas, izrakstīt e-receptes un izmantot citus E-veselības sistēmas pakalpojumus. Kartē attēlotas arī aptiekas, kurās iespējams iegādāties medikamentus, izmantojot ārstu izrakstītās e-receptes.

Iedzīvotājus aicina veikt bezmaksas profilaktiskās veselības pārbaudes

23.05.2017.
Iedzīvotājus aicina veikt bezmaksas profilaktiskās veselības pārbaudes

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka iedzīvotājiem no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas noteiktas profilaktiskās veselības pārbaudes un vakcinācija, kas sniedz iespēju uzraudzīt savu veselību, savlaicīgi pamanīt izmaiņas veselības stāvoklī un pasargāt sevi no saslimšanām.

Iedzīvotāji, kuri gada laikā nav vērsušies pie sava ģimenes ārsta saistībā ar kādu saslimšanu, var doties pie ārsta uz bezmaksas profilaktisko apskati. Apskates laikā ģimenes ārsts iztaujā pacientu, izvērtē vispārējo veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā veic asinsspiediena un pulsa noteikšanu, sirdsdarbības un plaušu izklausīšanu, vēdera iztaustīšanu, limfmezglu apskati un iztaustīšanu, vairogdziedzera stāvokļa novērtēšanu, krūšu dziedzeru apskati un iztaustīšanu u. c. pārbaudes.

Veikta ikgadējā ģimenes ārstu darbības novērtēšana

15.05.2017.
Veikta ikgadējā ģimenes ārstu darbības novērtēšana

Nacionālais veselības dienests (NVD) ir veicis ikgadējo ģimenes ārstu darbības novērtēšanu par darbu 2016. gadā atbilstoši noteiktajiem darba kvalitātes kritērijiem. Kopumā tika izvērtēts 1278 ģimenes ārstu darbs, kuri pagājušajā gadā snieguši valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, pilnu gadu bijuši līgumattiecībās ar NVD un nav tikuši aizvietoti.

Labākos 2016. gada darba kvalitātes rezultātus, izpildot visus 13 kritērijus, valstī sasnieguši ģimenes ārsti – Hedviga Kronberga (Rīgā), Vija Zvaigzneskalne (Tukumā un Engurē), Aina Braķe (Ērgļos), Lauma Purviņa (Viļakā), Modrīte Silauniece (Balvos), Inese Strautiņa (Limbažos), Inese Lejniece (Pļaviņās un Vietalvā) un Ainis Dzalbs (Staļģenē).

Medicīniskās palīdzības saņemšana valsts svētku brīvdienās

03.05.2017.
Medicīniskās palīdzības saņemšana valsts svētku brīvdienās

Pirms gaidāmajām valsts svētku brīvdienām, no 4. līdz 7. maijam, Nacionālais veselības dienests vērš iedzīvotāju uzmanību uz medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām brīvdienu laikā. Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

SPKC izsludina gripas epidēmijas beigas

18.04.2017.
SPKC izsludina gripas epidēmijas beigas

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to š.g. 19. aprīlī SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām.

Sešu mēnešu laikā prioritāri izmeklēti vairāk nekā 700 pacienti ar aizdomām par onkoloģisku slimību

13.04.2017.
Sešu mēnešu laikā prioritāri izmeklēti vairāk nekā 700 pacienti ar aizdomām par onkoloģisku slimību

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka, pateicoties veiktajiem uzlabojumiem savlaicīgā onkoloģisko slimību diagnostikā, no 2016. gada oktobra, izmantojot "zaļo koridoru" jeb iespēju veikt valsts apmaksātus diagnostiskos izmeklējumus ārpus kopējās gaidīšanas rindas pakalpojumu saņemšanai, izmeklēti un konsultēti vairāk nekā 700 pacienti ar aizdomām par onkoloģisku slimību.

Ārsti un farmaceiti tiek aicināti izmantot E-veselības mācību materiālus

12.04.2017.
 Ārsti un farmaceiti tiek aicināti izmantot E-veselības mācību materiālus

Lai nodrošinātu atbalstu E-veselības lietošanas uzsākšanai un pilnvērtīgai sistēmas lietošanai, Nacionālais veselības dienests ir izstrādājis mācību materiālus ārstiem un farmaceitiem. Materiālos ir ietvertas un soli pa solim aprakstītas dažādu E-veselības pakalpojumu lietošanas instrukcijas. Izstrādātie mācību materiāli ir pieejami E-veselības portāla www.eveseliba.gov.lv sadaļā “Mācību materiāli”.

Aicina iedzīvotājus E-veselībā norādīt kontaktpersonu saziņai neatliekamos gadījumos

11.04.2016.
Aicina iedzīvotājus E-veselībā norādīt kontaktpersonu saziņai neatliekamos gadījumos

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus E-veselības sistēmā norādīt informāciju par kontaktpersonu, ar kuru ārstniecības personas var sazināties neatliekamā gadījumā, ja iedzīvotājs ir nokļuvis slimnīcā ar zaudētām saziņas spējām, atmiņas zudumu, atrodoties traucētas apziņas vai bezsamaņas stāvoklī.

E-veselības sistēmā pieejamā informācija par pacienta kontaktpersonu sniegs iespēju ārstniecības personām operatīvi sazināties ar pacienta tuviniekiem, lai informētu par pacienta atrašanās vietu, veselības stāvokli vai precizētu informāciju, kas ir svarīga savlaicīgas un pacientam piemērotākās ārstēšanas nodrošināšanai. Piemēram, informāciju par pacienta hroniskajām slimībām, alergēniem, lietotajiem medikamentiem u.c., ja šī informācija nav pieejama E-veselības sistēmā.

Reģionālajos pasākumos kliedē ārstu stereotipus par E-veselību

03.04.2017.
Reģionālajos pasākumos kliedē ārstu stereotipus par E-veselību

Nacionālā veselības dienesta speciālisti turpina aktīvi tikties ar ārstiem reģionos, lai pārrunātu E-veselības ieviešanas gaitu un kliedētu stereotipus, kuru dēļ liela daļa ģimenes ārstu nesteidz slēgt līgumus un uzsākt sistēmas lietošanu vēl pirms obligāti noteiktā termiņa. Marta otrajā pusē tikšanās ar ārstiem notika Ventspilī, Kuldīgā, Gulbenē, Rēzeknē, kā arī citviet, un tās norisināsies vēl visu aprīli.