Aktualitātes

28.09.2018.  |   Drukas versija

Indikācijas PET saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem (13.07.2018.)

Pozitronu emisijas datortomogrāfijas (PET) izmeklējumi tiek veikti ļaundabīgo audzēju sekundārā diagnostikā, ja par to lēmis ārstu konsilijs pie šādām indikācijām:

  • krūts vēža gadījumā – distālo metastāžu izslēgšanai ļaundabīgā audzēja III stadijā;
  • bronhu, plaušu vēža gadījumā – ļaundabīgā audzēja I-III stadijai;
  • resnās un taisnās zarnas vēža gadījumā – iepriekš diagnosticētu (nosūtījumam pievienota informācija par konstatēto atradni) distālu metastāžu novērtēšanai potenciāli operējamiem pacientiem;
  • melanomas gadījumā – ļaundabīgā audzēja III vai IV stadijai.

Ļaundabīgo audzēju sekundārā diagnostika (t.sk. lēmuma pieņemšana par nepieciešamību veikt PET izmeklējumu) tiek īstenota tikai piecās ārstniecības iestādes – Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā, Daugavpils reģionālā slimnīcā, Liepājas reģionālā slimnīcā un Piejūras slimnīcā. Izsniegt nosūtījumu PET izmeklējuma veikšanai var tikai šīs ārstniecības iestādes, ja par to ir lēmis ārstu konsilijs minētajās ārstniecības iestādēs.

Saņemot nosūtījumu valsts apmaksāta PET/CT izmeklējuma veikšanai pacients var brīvi izvēlēties vienu no trim ārstniecības iestādēm, kas noslēgušas līgumu ar Nacionālo veselības dienestu:

  • A/S "Latvijas Jūras medicīnas centrs" (Patversmes ielā 23, Rīgā);
  • SIA "Medicīnas sabiedrība "ARS"" (Skolas ielā 5, Rīgā), kurā PET/CT izmeklējums tiks sniegts no 2018. gada augusta;
  • SIA "RSU Nukleārās medicīnas klīnika" (Gardenes ielā 13, Rīgā).

Šie nosacījumi ir spēkā no 2018. gada 1. jūlija. No 2018. gada septembra PET nosūtīšanas nosacījumus ļaundabīgo audzēju diagnostikā plānots papildināt.


Publiskajā apspriešanā nodot MK noteikumu projektu (04.07.2018.)

Veselības ministrija ir nodevusi publiskajā apspriešanā Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu par veselības aprūpes organizēšanas un samaksas kārtību. Noteikumu projekts paredz, ka no valsts līdzekļiem apmaksājamās manipulācijas un to apmaksas nosacījumi turpmāk tiks publicēti Nacionālā veselības dienesta mājaslapā ar nosaukumu "Manipulāciju saraksts" un vairs netiks iekļauti MK noteikumos.