Pacienta līdzmaksājumi

19.03.2020.  |   Drukas versija

Par pacienta līdzmaksājuma kompensāciju COVID-19 gadījumos

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no 2020. gada 5. marta personas ar aizdomām par inficēšanos ar jauno koronavīrusu vai ar apstiprinātu saslimšanas gadījumu ir atbrīvotas no pacienta līdzmaksājuma.

Jāņem vērā, ka, lai pacienta līdzmaksājums tiktu kompensēts no valsts budžeta līdzekļiem nepieciešams talonā norādīt pacienta grupu C19 - Persona, kurai apstiprināts saslimšanas gadījums vai aizdomas par inficēšanos ar koronavīrusu (COVID-19) (turpmāk - C19).

Dienests atgādina, ka:

  • Personām, kurām ir aizdomas par inficēšanos ar koronavīrusu (COVID-19), aizpildot medicīnisko dokumentāciju, jānorāda diagnoze (SSK-10) Z20.8 – Iespēja inficēties un kontakts ar citām lipīgām slimībām un pacienta grupa C19 - Persona, kurai apstiprināts saslimšanas gadījums vai aizdomas par inficēšanos ar koronavīrusu (COVID-19).
  • Personām, kurām ir apstiprināts saslimšanas gadījums ar koronavīrusu (COVID-19), aizpildot medicīnisko dokumentāciju, jānorāda diagnoze (SSK-10) U07.1 – 2019-nCoV akūta respiratoriska slimība un pacienta grupa C19 - Persona, kurai apstiprināts saslimšanas gadījums vai aizdomas par inficēšanos ar koronavīrusu (COVID-19).