Ieteikumi zāļu saņemšanai pacientiem ar hroniskām slimībām

02.09.2019.  |   Drukas versija

NVD vērš uzmanību, ka medikamentu regulāra lietošana atbilstoši ārstējošā ārsta norādītajām devām un lietošanas biežumam nodrošina labākus ārstēšanas rezultātus. Lai nodrošinātu terapijas nepārtrauktību, iedzīvotāji tiek aicināti sekot līdzi sev pieejamo medikamentu, kas nepieciešami hronisku slimību ārstēšanai, daudzumam un savlaicīgi vērsties pie ārsta pēc papildu receptēm medikamentu iegādei.

Attiecīgi, saņemot plānveida stacionāros medicīniskos pakalpojumus, piemēram, ķirurģisku operāciju vai rehabilitācijas pakalpojumus, pacienti tiek aicināti savlaicīgi nodrošināties ar ikdienas lietošanai nepieciešamajiem medikamentiem (piemēram, cukura diabēta, garīgās veselības ārstēšanai, hormonu preparātiem u.c.).Tas ir būtiski, jo ne visās ārstniecības iestādēs ir pieejami specifiskai ārstēšanai paredzēti medikamenti.

Tomēr gadījumos, kad neparedzētu apstākļu dēļ pacientam slimnīcā nav pieejami medikamenti hronisku slimību ārstēšanai, pacientam par to ir jāinformē ārstējošais ārsts slimnīcā, ar kuru kopā tiks izvērtēta tālākā slimības ārstēšanas norise konkrētajā situācijā.

Ieteikumi pacientiem ar hroniskām slimībām apskatāmi, klikšķinot uz "Ieteikumi pacientiem ar hroniskām slimībām".