Dzīves situāciju piemēri

25.09.2018.  |   Drukas versija

1. Ja es neesmu bijis apdrošināts un pēkšņi saslimstu – vai varu veikt apdrošināšanas iemaksas? Pēc cik ilga laika būšu tiesīgs saņemt pilnā "groza" pakalpojumus?

Informāciju par iedzīvotāja tiesībām saņemt valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu pilno "grozu" Nacionālais veselības dienests iekļauj veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzē piecu dienu laikā pēc tam, kad ir saņemta informācija par to, ka iedzīvotājs ir veicis veselības apdrošināšanas iemaksu. Līdz ar to minētos pakalpojumus iedzīvotājs ir tiesīgs saņemt, sākot ar dienu, kad būs iekļauts datubāzē, nevis ar saslimšanas dienu. 


2. Ja es neesmu bijis apdrošināts, bet iestājos darbā un darba devējs par mani sāk maksāt sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā – pēc cik ilga laika būšu tiesīgs saņemt pilnā "groza" pakalpojumus?

Informāciju par iedzīvotāja tiesībām saņemt valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu pilno "grozu" Nacionālais veselības dienests iekļauj veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzē piecu dienu laikā pēc tam, kad tiešsaistē ir saņēmis informāciju par to, ka par darba ņēmēju tiek veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā.

Jāatzīmē, ka informācijas saņemšanas process var norisināties līdz 35 dienām.


3. Ja esmu maksājis apdrošināšanas iemaksas Nacionālajā veselības dienestā, bet, piemēram, gada vidū sāku strādāt uzņēmumā un kļūstu par darba ņēmēju, vai man ir tiesības saņemt pārmaksāto apdrošināšanas iemaksu?

Jā, šādā gadījumā iedzīvotājam ir tiesības vērsties ar iesniegumu Nacionālajā veselības dienestā, lai saņemtu pārmaksāto apdrošināšanas iemaksu.