Jūties švaki? Ne vienmēr ir tik traki

23.05.2012.  |   Drukas versija

Kampaņas "Jūties švaki? Ne vienmēr ir tik traki", kas tika uzsākta 2012.gada 4. janvārī, mērķis ir informēt iedzīvotājus par iespējām saņemt medicīnisko palīdzību un konsultācijas dažādu saslimšanu vai traumu gadījumos. Pēc statistikas datiem trešdaļai neatliekamās palīdzības izsaukumu, uz kuriem izbrauc mediķu brigādes, ir konsultatīvs raksturs, turklāt vislielākais izsaukumu skaits tiek saņemts tieši pilsētās, kurās ir pieejamas plašākas palīdzības saņemšanas iespējas.

Kampaņas ietvaros izveidoti informatīvi materiāli (vizītkartes un uzlīmes) iedzīvotājiem, kas izplatīti ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, pacientu un ģimenes ārstu organizāciju un sociālo dienestu starpniecību. Kampaņu atbalstīja Rīgas Satiksme, kura Rīgas sabiedriskā transporta līdzekļos izvietoja informāciju par kampaņu. Lai skaidrotu rīcību dažādās situācijās tika sagatavots animēts video klips, kas pārraidīts Latvijas televīzijā un sociālajos medijos.

Kampaņas pamatā ir dažādu saslimšanu situāciju atainojumi un skaidrojumi par ieteicamo rīcību, lai ātri un kvalitatīvi saņemtu mediķu palīdzību. Mērķis ir gan informēt par to, ka ir vairākas iespējas, kurp vērsties pēc kvalificētu mediķu padoma vienkāršāku saslimšanu gadījumos, piemēram - sazināties ar savu ģimenes ārstu, pašam doties uz tuvāko ārstniecības iestādi vai arī zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, gan arī atgādināt, kādās situācijās neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšana ir būtiska, lai glābtu cilvēka dzīvību.

Kopš Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darbības sākuma, 2011.gada maijā, līdz gada beigām ir sniegtas 15 120 konsultācijas. Savukārt kopš kampaņas „Jūties švaki? Ne vienmēr ir tik traki" sākuma zvanu skaits uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 ir dubultojies! Darba dienās saņemto zvanu skaits ir palielinājies no aptuveni 50 uz 100 zvaniem, bet brīvdienās Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis saņem jau 200 zvanus un vairāk.

Svarīgi! No 2012.gada 1.februāra Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darba laiks ir palielinājies par vienu stundu! Tagad Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis darbdienās strādā jau sākot no plkst.17.00 līdz plkst.8.00 no rīta. Atgādinām, ka medicīniskus padomus brīvdienās un svētku dienās iedzīvotāji var saņemt visu diennakti!

 

 

KAMPAŅAS INFORMATĪVIE MATERIĀLI

Klikšķināt uz attēla, lai apskatītu lielākā izmērā; tad klikšķiniet uz sānu bultiņas, lai apskatītos visus attēlus!


Kampaņas materiālu izmantošanu lūdzam saskaņot ar Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļu. E-pasts: nvd@vmnvd.gov.lv