Jautājumi un atbildes

30.06.2017.  |   Drukas versija

Kur var uzzināt sava ģimenes ārsta prakses kontaktinformāciju?

Informācija par ģimenes ārsta prakšu adresēm un kontakttālruņiem ir pieejama mājaslapas sadaļā "Ģimenes ārsti atbilstoši teritorijām".

Vai par medmāsas vai ārsta palīga apmeklējumu ģimenes ārsta praksē ir jāmaksā?

Nē, par medmāsas vai ārsta palīga konsultāciju un citiem viņu sniegtajiem valsts apmaksātajiem pakalpojumiem nav jāmaksā.

Cik jāmaksā par vizīti pie dežūrārsta?

Par vizīti pie dežūrārsta-ģimenes ārsta ir jāveic pacienta iemaksa 1,42 EUR apmērā, savukārt par vizīti pie dežūrārsta-speciālista pacienta iemaksa ir 4,27 EUR. Pacienta iemaksas neveic no pacienta iemaksām atbrīvotie iedzīvotāji.


Vai dežūrārsti pieņem pacientus atbilstoši pierakstam?

Ģimenes ārstu protesta akcijas laikā medicīniskas konsultācijas dežūrārsti sniedz bez iepriekšēja pieraksta - "dzīvās rindas" kārtībā.


Vai dežūrārsts sniedz tādus pašus pakalpojumus, kā ģimenes ārsts?

Jā, dežūrārsts sniedz medicīnisko palīdzību, kas ir ģimenes ārsta kompentencē.

Cik jāmaksā par vizīti pie ārsta-speciālista poliklīnikā, veselības centrā, steidzamās medicīniskās palīdzības punktā (traumpunktā) vai slimnīcas uzņemšanas nodaļā?

Par vizīti pie ārsta-speciālista ir jāveic pacienta iemaksa 4,27 EUR apmērā. Pacienta iemaksas neveic no pacienta iemaksām atbrīvotie iedzīvotāji.


Kur vērsties, ja ir apdraudēta dzīvība?

Ja apdraudēta dzīvība, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādi var izsaukt, zvanot uz tālruņa numuru 113. Brigāde jāizsauc, ja ir spēcīga asiņošana, smaga trauma, bezsamaņa, pēkšņas sāpes krūtīs vai citā dzīvības apdraudējuma gadījumā.