Izmaiņas valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu nodrošināšanas kārtībā

01.10.2019.  |   Drukas versija

NVD informē, ka, sākot ar 2019. gada 1. oktobri pretgripas vakcīna grūtniecēm iekļauta vakcinācijas kalendārā un tiek apmaksāta 100 % apmērā.

Līdz šim pretgripas vakcinācija bērniem no sešu mēnešu līdz divu gadu vecumam 100% apmērā un grūtniecēm 50% apmērā tika apmaksāta atbilstoši kompensējamo zāļu sarakstam M.

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka noteiktām iedzīvotāju grupām valsts apmaksā vakcināciju pret gripu. Lai veiktu vakcināciju, iedzīvotājam jāvēršas sava ģimenes ārsta praksē.

100 % apmaksātu vakcināciju pret gripu var saņemt:

  • grūtnieces (apmaksa tiek veikta no vakcinācijas kalendāra);
  • bērni vecumā no 6 līdz 24 mēnešiem (apmaksa tiek veikta no vakcinācijas kalendāra);
  • bērni līdz 18 gadiem, kas pieder noteiktām veselības riska grupām: ar hroniskām plaušu slimībām; ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām, neatkarīgi no to cēloņa; ar hroniskām vielmaiņas slimībām; ar hroniskām nieru slimībām; ar imūndeficītu; ja saņem imūnsupresīvu terapiju; ja ilgstoši saņem terapiju ar Ac.acetylsalicylicum.

50 % apmaksātu vakcināciju pret gripu var saņemt:

  • iedzīvotāji vecumā no 65 gadiem;
  • iedzīvotāji, kas pieder noteiktām veselības riska grupām: ar hroniskām plaušu slimībām; ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām, neatkarīgi no to cēloņa; ar hroniskām vielmaiņas slimībām; ar hroniskām nieru slimībām, ar imūndeficītu; ja saņem imūnsupresīvu terapiju.

NVD norāda, ka katra ārstniecības iestāde plāno vakcinējamo personu skaitu un pasūta nepieciešamo vakcīnu devu skaitu. Valsts apmaksāta vakcinācija tiek veikta ārstniecības iestādēs, tostarp ģimenes ārstu praksēs vai Vakcinācijas kabinetā.

Par atbilstību kādai no iepriekš minētajām grupām un vakcinācijas veikšanas iespējām plašāk aicinām interesēties sava ģimenes ārsta praksē.