Valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu uzraudzīs Nacionālais veselības dienests

16.08.2018.  |   Drukas versija

No šī gada 1. septembra valsts budžeta līdzekļu izlietojuma uzraudzību veselības nozarē un līgumu par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu izpildes uzraudzību veiks viena iestāde – Nacionālais veselības dienests. Līdz šim līgumu izpildes uzraudzības funkciju īstenoja Veselības inspekcija.

Reorganizācijas mērķis ir optimizēt Veselības ministrijas padotības iestāžu struktūru un pilnveidot darba efektivitāti. Apkopojot viena rakstura funkcijas vienā iestādē, vienuviet tiek koncentrēti visi resursi, iespējas, zināšanas un informācija, kas nepieciešama šīs funkcijas veikšanai.

Līdzīgas funkcijas koncentrēsies vienā iestādē

Turpmāk jautājumu vai sūdzības gadījumā par ārsta vai ārstniecības iestādes darbu (piemēram, nav iespējams saņemt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, tiek pieprasīti neskaidri maksājumi, ģimenes ārsts vai ārsts-speciālists nesniedz konsultācijas, šaubas par kompensējamo medikamentu izrakstīšanas pareizību u.c.), iedzīvotājiem ir jāvēršas Nacionālajā veselības dienestā.

 

Kontaktinformācija:

  • Klientu apkalpošanas centrs Rīgā: Cēsu iela 31 k-3, 6. ieeja, 3. stāvs, Rīga, LV-1012
  • Nacionālā veselības dienesta nodaļas reģionos: "Kontakti"
  • E-pasts: nvd@vmnvd.gov.lv
  • Bezmaksas informatīvais tālrunis 80001234 (darbdienās no plkst. 8:30 līdz 17:00)

* Ministru kabineta 29.05.2018. rīkojums Nr. 227 "Par Veselības ministrijas padotībā esošo valsts pārvaldes iestāžu reorganizāciju".