Starptautiskā konferencē vērtēs, kā uzlabot pacientu drošību Latvijā

14.05.2018.  |   Drukas versija

7. jūnijā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) no plkst. 9.30 līdz 17.15 norisināsies vērienīga starptautiska konference "Uzlabojot pacientu drošību un pakalpojumu kvalitāti Latvijā". Pasākuma centrā ir aktuālais pacientu drošības jautājums, par kuru diskutēt veselības nozares speciālistus aicinās profesionāļi ne vien no Latvijas, bet arī ASV, Dānijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Šveices. Konferenci organizē Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru, kā arī Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecību Latvijā. 

Pasākumu, kura mērķis ir vairot veselības nozares profesionāļu un politikas veidotāju izpratni par pacientu drošību un veicināt pacientu drošības kultūras veidošanos Latvijā, atklās veselības ministre Anda Čakša. Konferencē savā pieredzē un redzējumā dalīsies Pasaules Veselības organizācijas pārstāvji, kā arī eksperti no ASV, Dānijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Šveices. Latviju pārstāvēs tādi mediķi, docētāji un pētnieki kā Evita Palčeja, prof. Viesturs Boka, asoc. prof. Biruta Mamaja, asoc. prof. Haralds Plaudis, prof. Uga Dumpis un doc. Reinis Balmaks.

Konferences norise plānota četrās tematiskajās sesijās:

  • pacientu drošības kultūra ierobežotu resursu apstākļos;
  • invazīvo procedūru drošības standarti: komandas un cilvēkfaktora loma;
  • multidisciplināra pieeja sepses prevencijai, agrīnai atklāšanai un ārstēšanai;
  • labās prakses piemēri pacientu drošības un kvalitātes nodrošināšanai slimnīcās.

Detalizēta konferences programma

Konferencē Latvijas mediķi, veselības politikas veidotāji un nozares nevalstiskās organizācijas nozarē atzītu profesionāļu vadībā iepazīsies ar Pasaules Veselības organizācijas nostādnēm pacientu drošības veicināšanā kā reģionālā, tā globālā līmenī, galvenajiem izaicinājumiem un iespējām veicināt pacientu drošības kultūras veidošanos veselības aprūpes nozarē, apgūs invazīvo procedūru standartus, iepazīs dažādās lomas, pieejas un darbības sepses prevencijai, agrīnai atklāšanai un ārstēšanai, kā arī izzinās labās prakses piemērus, kas īstenotas dažādās slimnīcās.


Par dalību konferencē tās dalībnieki saņems astoņus tālākizglītības punktus.

Iepriekšēja reģistrācija ir obligāta! Reģistrēties iespējams, aizpildot pieteikšanās anketu


Konferences norisi līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds (projekts Veselības tīklu attīstības vadlīniju un kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izstrāde un ieviešana prioritāro veselības jomu ietvaros).