Medicīniskās palīdzības saņemšana protesta laikā

17.07.2017.  |   Drukas versija

Ņemot vērā, ka daļa ģimenes ārstu turpina 3. jūlijā uzsākto protesta akciju, kuras ietvaros nesniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina iedzīvotājiem par veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām protesta akcijas laikā.

Gadījumā, ja nepieciešami ģimenes ārsta pakalpojumi, NVD aicina iedzīvotāju vispirms sazināties ar sava ģimenes ārsta praksi, lai noskaidrotu, vai ģimenes ārsts sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Ja nepieciešams medicīniska rakstura padoms vienkāršu saslimšanu gadījumos (piemēram, saaukstēšanās, galvassāpes, kakla un ausu sāpes, vemšana, caureja, nelielas traumas), iedzīvotāji visu diennakti var zvanīt Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 mediķiem.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību primāri var saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros, savukārt lauku reģionos – feldšerpunktos. Protesta laikā dežūrārstu darbs tiek organizēts arī dienas laikā. Savukārt gadījumā, ja tie nav pieejamā attālumā, iedzīvotāji ar sūdzībām var vērsties arī steidzamās medicīniskās palīdzības punktos un slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

Akūtos gadījumos – piemēram, traumu, hronisku slimību paasinājuma un citos gadījumos – medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos (ārpus Rīgas) un slimnīcu uzņemšanas nodaļās. Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, pirms došanās (ja tas ir iespējams), ieteicams ar slimnīcu sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim.

Detalizētu informāciju par to, kur vērsties, ja nepieciešama medicīniskā vai cita palīdzība, bet ģimenes ārsts nav pieejams, var noskaidrot NVD mājaslapas sadaļā "Medicīniskās palīdzības saņemšana protesta laikā". Tājā ir pieejama arī speciāli izveidota interaktīva karte ar informāciju, kur iedzīvotājiem vērsies pēc palīdzības akūtos gadījumos.

Dzīvībai kritiskos gadījumos jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113.