Arvien pieaug E-veselības sistēmas lietotāju skaits

10.02.2017.  |   Drukas versija

Arvien pieaug ārstniecības iestāžu, ģimenes ārstu un aptieku skaits, kas ir noslēgušas līgumu ar valsti par E-veselības sistēmas lietošanu. Līdz janvāra beigām kopumā ir noslēgti gandrīz 1000 līgumu par E-veselības lietošanu, tajā skaitā aptuveni 170 līgumi ar ģimenes ārstu praksēm, ap 200 līgumu - ar aptiekām un aptuveni 600 - ar citām ārstniecības iestādēm.

Līdz šim E-veselības sistēmā izrakstītas vairāk nekā 3600 e-receptes un 3200 e-darbnespējas lapas. Līdz ar e-darbnespējas lapas izmantošanas uzsākšanu ir pilnībā elektronizēts slimības un maternitātes pabalsta saņemšanas process. Ja E-veselības sistēmā izrakstīta un noslēgta darbnespējas lapa B, iesniegumu par slimības vai maternitātes pabalsta saņemšanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai iedzīvotājs var iesniegt, izmantojot www.latvija.lv e-pakalpojumu.

Kopumā E-veselības lietotāji – gan ārsti un farmaceiti, gan pacienti – autorizējušies sistēmā vairāk nekā 98 000 reižu, izmantojot portāla piedāvātos drošas piekļuves līdzekļus (internetbankas piekļuves datus, e-parakstu un personas apliecību).