Konferencē diskutēs par veselības aprūpes izaicinājumiem un iespējām

25.11.2016.  |   Drukas versija

Pirmdien, 28. novembrī Rīgā norisināsies zinātniska konference*, kurā Pasaules Bankas eksperti kopā ar Latvijas veselības aprūpes jomas speciālistiem diskutēs par Latvijas veselības aprūpes sistēmas izaicinājumiem un nākotnes iespējām.

Konferencē Pasaules Bankas pētnieki prezentēs Latvijas veselības aprūpes sistēmas izvērtējumu un sniegs rekomendācijas sistēmas pilnveidei, analizējot ārstniecības iestāžu izvietojumu un sniegto pakalpojumu klāstu, kā arī valsts pieeju veselības aprūpes pakalpojumu iepirkšanā.

Konferencē piedalīsies veselības ministre, Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Veselības inspekcijas, Labklājības ministrijas, Pārresoru koordinācijas centra, plānošanas reģionu, pašvaldību, profesionālo asociāciju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī ārstniecības iestāžu vadītāji un universitāšu mācībspēki.

Konference tiek organizēta Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta ietvaros – ”Veselības tīklu attīstības vadlīniju un kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izstrāde un ieviešana prioritāro veselības jomu ietvaros”. 

Projekta īstenošanas laikā Nacionālais veselības dienests ir noslēdzis līgumu ar Pasaules Banku, lai tā izvērtētu Latvijas veselības aprūpes sistēmas četras prioritārās veselības jomas (sirds un asinsvadu, onkoloģijas, perinatālā un neonatālā perioda aprūpes un garīgās veselības) un sniegtu atbilstošus risinājumus pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanai.

* Konference norisināsies viesnīcā “Bellevue Park Hotel Rīga” (Slokas ielā 1), zālē “Berlin”, konferences sākums plkst. 13.00.