Pieaug Eiropas veselības apdrošināšanas kartes lietotāju skaits

09.05.2016.  |   Drukas versija

Atzīmējot Eiropas dienu, Nacionālais veselības dienests informē, ka aizvien pieaug Eiropas veselības apdrošināšanas kartes jeb EVAK lietotāju skaits. 2014. gadā apdrošināšanas kartes izsniegtas 74 592 iedzīvotājiem, savukārt pērn jau 86 019 iedzīvotājiem.

EVAK ir plastikāta karte, kas sniedz iespēju saņemt valsts garantētu neatliekamo un nepieciešamo medicīnisko palīdzību, īslaicīgi uzturoties Eiropas Savienības dalībvalstīs, Islandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā vai Šveicē. Veselības aprūpe tiek nodrošināta tādā pašā apmērā un uz tādiem pašiem nosacījumiem, kādi ir vietējiem iedzīvotājiem.

Apdrošināšanas karti var izmantot, ja plānots tūrisma, komandējuma vai biznesa darījuma brauciens, kā arī dodoties studēt vai mācību praksē.

EVAK tiek izsniegta bez maksas un to var saņemt klātienē vai pa pastu. Klātienē karti izsniedz Nacionālā veselības dienesta birojā Rīgā vai kādā no teritoriālajām nodaļām – Jelgavā, Kuldīgā, Smiltenē vai Daugavpilī.

Lai saņemtu EVAK pa pastu, jānosūta aizpildīta pieteikuma veidlapa, kurā norādīta dzīvesvietas adrese. Pēc pieteikuma saņemšanas EVAK tiek izgatavota un nosūtīta kā ierakstītā vēstule. EVAK pieteikuma veidlapa ir pieejama mājaslapas sadaļā "EVAK karte".

Vairāk informācijas par EVAK var uzzināt infografikā!