Pieaug informatīvā tālruņa sniegto konsultāciju skaits

06.01.2016.  |   Drukas versija

2015. gadā pieaudzis Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvā tālruņa 80001234 sniegto konsultāciju skaits. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji aizvien biežāk izmanto iespēju saņemt telefonisku konsultāciju par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

Kopumā gada laikā sniegta 28 741 telefoniska konsultācija. Salīdzinot ar 2014. gadu, sniegtas par 6010 konsultācijām vairāk. Vislielākā zvanītāju aktivitāte bija novērojama 2015. gada sākumā un vasaras vidū.

Pagājušajā gadā sniegtas arīdzan vairāk kā 670 atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, kas nosūtīti uz e-pastu.

Iedzīvotāji, galvenokārt, vēlējās noskaidrot, kurās ārstniecības iestādēs sniedz konkrētus medicīnas pakalpojumus, cik liela pacienta iemaksa par tiem ir jāveic un kāda ir šo ārstniecības iestāžu kontaktinformācija.

Daudz jautājumu saņemts arī par valsts apmaksāto vēža skrīninga programmu, operācijām un citiem stacionāru pakalpojumiem, tiesībām saņemt valsts apmaksātu plānveida ārstniecību ārpus Latvijas, kā arī Eiropas veselības apdrošināšanas karti.

Atgādinām, ka gadījumos, kad savienojumam ar 80001234 operatoru nepieciešams ilgāks laiks, interesējošo jautājumu var nosūtīt uz e-pastu info@vmnvd.gov.lv.