Izveidotas Racionālas farmakoterapijas rekomendācijas antibiotiku ambulatorai lietošanai bērniem

29.05.2015.  |   Drukas versija

Nacionālā veselības dienesta mājaslapā ir ievietotas "Racionālas farmakoterapijas rekomendācijas antibiotiku ambulatorai lietošanai bērniem".

Rekomendācijas izstrādātas pēc Veselības ministrijas iniciatīvas, to izstrādē piedalījušies dažādu nozaru speciālisti no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas.

Nepieciešamie izmeklējumi, kā arī antibiotiku izvēle aprakstīta ne tikai tām saslimšanām, kuras tiek aprūpētas ģimenes ārsta praksē, bet arī gadījumos, kad nepieciešamas speciālistu konsultācijas vai antibiotiku terapijas turpināšana pēcstacionāra etapā.

Pēc rekomendāciju izstrādāšanas tika veikti aprēķini par prognozējamo nepieciešamo finansējumu, lai antibakteriālo terapiju šādā apjomā iekļautu zāļu iegādes kompensācijas sistēmā. Aprēķini kopā ar priekšlikumiem par nepieciešamajām jaunajām diagnozēm ir iesniegti Veselības ministrijā.

NVD aicina ģimenes ārstus un citus speciālistus ikdienas praksē nozīmēt antibiotikas bērniem atbilstoši izstrādātajām rekomendācijām.

Ar "Racionālas farmakoterapijas rekomendācijām antibiotiku ambulatorai lietošanai bērniem" pilnu tekstu var iepazīties mājaslapas sadaļā "Kompensējamie medikamenti" - "Racionālas farmakoterapijas rekomendācijas"