Rīgā notiks lielākā e-veselības konference Eiropā

08.05.2015.  |   Drukas versija
E-veselības augsta līmeņa konferencē aicināti piedalīties Eiropas Savienības dalībvalstu politikas veidotāji un īstenotāji, veselības nozares pārstāvji, kā arī  informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) izstrādātāji. Konferences mērķis ir apvienot visus veselības nozarē iesaistītos partnerus, lai pilnvērtīgi analizētu e-veselības un veselības aprūpes procesu pilnveidošanas aktuālākos jautājumus.
Plānots diskutēt par pacientu iesaistes svarīgumu ārstēšanas procesā, kopīgi meklēt kvalitatīvāko risinājumu ES dalībvalstu sadarbībai, kā arī iepazīties ar jaunākajām tendencēm IKT risinājumu jomā.
 
E-veselības nedēļas atklāšanā piedalīsies Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves), Latvijas Republikas veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs, Eiropas Komisijas Veselības un pārtikas drošības komisārs Vitenis Povils Andriukaitis (Vytenis Povilas Andriukaitis) un Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālā biroja pārstāve Klaudija Šteina (Claudia Stein).
 
E-veselības konference tiek rīkota, sadarbojoties Veselības ministrijai, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātam, Eiropas Komisijai un ASV  bezpeļņas organizācijai "Healthcare Information and Management Systems Society" (HIMSS).  
 
Mediju ievērībai: 11.maijā pl.13:30 plānota preses konference un izstādes atklāšana. Tajā piedalīsies veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs, veselības komisārs Vitenis Povils Andriukaitis (Vytenis Povilas Andriukaitis) un HIMSS prezidents un izpilddirektors H.Stīvens Lībers (H. Stephen Lieber).