Klīnisko vadlīniju datu bāzē reģistrētas jaunas vadlīnijas

10.03.2015.  |   Drukas versija

Nacionālā veselības dienesta mājaslapā esošajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē "Klīnisko vadlīniju datu bāze" reģistrētas SIA "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca" stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" vadlīniju izstrādes darba grupas izstrādātās klīniskās vadlīnijas "Kuņģa vēža (C16) diagnostika, stadijas noteikšana, ārstēšana un novērošana".

Kuņģa vēzis ir viens no visbiežāk sastopamajiem vēžu veidiem Latvijā un pasaulē – pasaulē ik gadu ar kuņģa vēzi saslimst apmēram 1 miljons iedzīvotāju. Latvijā 2012.gadā tas bija septītais biežāk sastopamais ļaundabīgais audzējs (566 jauni saslimšanas gadījumi), no tiem III un IV stadijā slimība bija diagnosticēta attiecīgi 108 un 206 pacientiem. Klīniskajās vadlīnijās sniegti ieteikumi kuņģa vēža diagnostikā, stadiju noteikšanā, ārstēšanā, pēcārstēšanas rehabilitācijā un pacientu novērošanas taktikā, kā arī veikts neliels ieskats kuņģa vēža profilaksē un iespējamā vēža skrīningā. Ieteikumi sniegti rīcībai kuņģa adenokarcinomas gadījumā, neiekļaujot dažādus citus kuņģa audzēju histoloģiskos tipus.

Ar klīniskajām vadlīnijām varat iepazīties mājaslapas sadaļā "Klīniskās vadlīnijas" brīvi pieejamajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē "Klīnisko vadlīniju datu bāze".