Izstādē "Balttour" varēs saņemt Eiropas veselības apdrošināšanas karti

14.04.2015.  |   Drukas versija

Šo sestdien, 7.februārī, Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar Ārlietu ministriju piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē "Balttour 2015", kas norisināsies starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

No plkst.10.00 līdz 18.00 izstādes apmeklētāji Ārlietu ministrijas stendā varēs bez maksas saņemt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK). Apmeklētājiem līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība (eID).

EVAK dod tiesības Latvijas iedzīvotājiem, kas ceļo vai īslaicīgi uzturas Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs (Islande, Norvēģija, Lihtenšteina) vai Šveicē, saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā un atbilstoši tādiem pašiem nosacījumiem, kādā tā ir nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem.

Vairāk informācijas par EVAK un tās saņemšanas iespējām var uzzināt mājaslapas sadaļā "EVAK karte".

Izstādes apmeklētājiem būs arī iespēja saņemt informāciju par svarīgāko, kas jāņem vērā ceļojot uz ārvalstīm, kā arī nepieciešamo rīcību ārkārtas situācijās – iespēju saņemt palīdzību Latvijas vai Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās, sazinoties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā dienesta amatpersonām pa diennakts tālruni +371 26337711 vai rakstot uz e-pastu uz palidziba@mfa.gov.lv. Tāpat interesenti tiks informēti par iespējām reģistrēties Konsulārajā reģistrā.