Svētku brīvdienās Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis sniedza vairāk kā trīs tūkstošus konsultāciju

07.01.2014.  |   Drukas versija

Ziemassvētku un Jaungada brīvdienās Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 mediķi iedzīvotājiem sniedza 3875 konsultācijas. Visbiežāk iedzīvotāji vēlējušies saņemt medicīnisku padomu saistībā ar saaukstēšanos, kas ir īpaši aktuāla gada aukstajā laikā, kā arī sāpēm vēderā un kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumiem.

Visvairāk zvanu konsultatīvā tālruņa mediķi saņēmuši pēc Jaungada svinību laika – 2. un 3.janvārī. Šajās dienās iedzīvotājiem sniegtas arī daudzas konsultācijas saistībā ar sāpēm ausīs, drudzi, kā arī urinācijas traucējumiem.

Konsultatīvā tālruņa pieredzējušie mediķi sniedz medicīniskus padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos, kad nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika. Darba dienās konsultatīvais tālrunis darbojas no plkst.17.00 līdz 8.00, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti.

Ar Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa mediķiem iespējams konsultēties arī gadījumos, kad ārpus ģimenes ārsta darba laika radušās pēkšņas sūdzības par veselības stāvokli, bet ir šaubas par nepieciešamību vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā un vajadzīgs padoms par ieteicamo rīcību.

Ja konsultatīvā tālruņa mediķis konstatē, ka zvanītājam nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, zvans tiek pāradresēts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 ir valsts organizēts medicīnisko padomu tālrunis, kas darbojas jau piekto gadu. Šajā laikā iedzīvotājiem sniegti vairāk kā 202 tūkstoši medicīnisku konsultāciju. Mēnesī vidēji tiek sniegtas 4600 konsultācijas.

Ņemot vērā, ka svētku brīvdienās daudzi iedzīvotāji vērsās slimnīcu uzņemšanas nodaļās gadījumos, kad nebija apdraudēta veselība, aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju un konsultēties ar Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa speciālistiem, kā arī atgādinām, ka konsultatīvais tālrunis nav paaugstinātas maksas tālrunis.