Klīnisko vadlīniju datu bāzē reģistrētas jaunas klīniskās vadlīnijas

25.09.2014.  |   Drukas versija

Nacionālā veselības dienesta mājaslapā esošajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē "Klīnisko vadlīniju datu bāze" reģistrētas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" vadlīniju izstrādes darba grupas izstrādātās klīniskās vadlīnijas "Krūts vēža (C50, D05) diagnostika, stadijas noteikšana, ārstēšana un novērošana".

Krūts vēzis ir viens no visbiežāk sastopamajiem vēžu veidiem Latvijā un pasaulē. Latvijā, tāpat kā visā Rietumu pasaulē, vērojama tendence pieaugt saslimstībai ar šīs lokalizācijas vēzi. 2011.gadā tas bija otrs biežāk sastopamais ļaundabīgais audzējs Latvijā, bet 2012.gadā ceturtais biežāk sastopamais ļaundabīgais audzējs Latvijā. Klīniskajās vadlīnijās sniegti ieteikumi krūts vēža diagnostikā, stadiju noteikšanā, ārstēšanā un novērošanā, kā arī veikts neliels ieskats valsts organizētajā vēža skrīningā.

Ar klīniskajām vadlīnijām varat iepazīties mājaslapas sadaļā "Klīniskās vadlīnijas" brīvi pieejamajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē "Klīnisko vadlīniju datu bāze".