Nākamgad Latvijā norisināsies starptautiska e-veselības nedēļa

12.09.2014.  |   Drukas versija

Nākamgad Latvija kļūs par prezidējošo valsti Eiropas Savienības Padomē, līdz ar to 2015.gadā Latvijā norisināsies „E-veselības nedēļa - 2015”, kas ir nozīmīgākais Eiropas e-veselības starptautiska mēroga pasākums.

E-veselības nedēļas ietvaros Latvijā notiks augsta līmeņa e-veselības konference, kā arī „World of Health IT” jeb veselības nozarē izmantoto IT risinājumu konference un izstāde. Pasākumos piedalīsies publiskā un privātā sektora eksperti no Latvijas un citām Eiropas valstīm – valsts institūciju pārstāvji, ārstniecības iestāžu pārstāvji, veselības aprūpes profesionāļi, IT risinājumu izstrādātāji u.c.

Šī gada 10.septembrī notika informatīvs pasākums e-veselības nedēļas dalībniekiem un citiem interesentiem, kurā tika pārrunātas nedēļas ietvaros plānotās aktivitātes un to sniegtās iespējas.

Starptautiskā e-veselības nedēļa ir vērtīga iespēja dalīties ar pieredzi un pārrunāt Eiropas un citās valstīs aktuālus jautājumus, kas saistīti ar e-veselības efektīvu, drošu ieviešanu un darbību. Gaidāmajos pasākumos tiks uzsvērts pacientu iesaistes nozīmīgums, nodrošinot pacientiem ērtu piekļuvi saviem medicīniskajiem datiem, kā arī sniedzot iespēju izmantot citus e-veselības pakalpojumus,” atzīmē Nacionālā veselības dienesta direktors Māris Taube.

E-veselības nedēļas pasākumos tiks pārrunāti jautājumi par pacientu iesaisti e-veselībā, pacientu datu aizsardzību un tiesībām elektroniski piekļūt saviem medicīniskajiem datiem, kā arī e-veselības risinājumu izmantošanu dažādās ārstniecības iestādēs, lai nodrošinātu vienotas elektroniskās sistēmas lietošanu un informācijas pieejamību par pacientu veselības stāvokli.

Tiks pārrunāti arīdzan jautājumi, kas saistīti ar veselības datu apmaiņu starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, jo, ņemot vērā, ka iedzīvotāji brīvi pārvietojas Eiropas Savienības dalībvalstīs, nepieciešami droši un mūsdienīgi risinājumi arī veselības datu apmaiņai.

E-veselības nedēļas pasākumi Rīgā norisināsies no 11.maija līdz 13.maijam. E-veselības nedēļu organizē Latvijas Republikas Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests.

Ik gadu e-veselības nedēļā piedalās vairāk kā 2000 dalībnieku no visām Eiropas valstīm, kā arī Amerikas Savienotajām Valstīm.

Informācija par e-veselības ieviešanu Latvijā ir pieejama mājaslapas sadaļā „E-veselība”.