Papildu finansējums bērnu veselības aprūpei, laboratoriskajiem izmeklējumiem un onkoloģijai

23.07.2014.  |   Drukas versija

Ministru kabineta sēdē 22.jūlijā tika apstiprināta papildu līdzekļu piešķiršana veselības aprūpes nozarei 4,6 miljonu eiro apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Piešķirtā summa tiks novirzīta bērnu veselības aprūpei un onkoloģijas pacientu ārstēšanai, ievērojot šo grupu prioritāro lomu veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju vidū. Finansējums tiks piešķirts arī papildu laboratorisko izmeklējumu apmaksai.

Bērnu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai piešķirti papildus 1,7 miljoni eiro rindu mazināšanai konsultācijām pie speciālistiem (papildus nodrošinot 44 686 konsultācijas), veselības aprūpei dienas stacionārā (papildus – 7084 gultas dienas) un izmeklējumiem un terapijai bērniem (papildus - 87 820 pakalpojumi).

Onkoloģijas pacientu diagnosticēšanai un ārstēšanai piešķirti papildu līdzekļi 0,9 miljonu eiro apmērā, no kuriem lielākā daļa tiks novirzīta ķīmijterapijai un hematoloģijai dienas stacionārā, kā arī staru terapijai.

Piešķirtais papildu finansējums nodrošinās labāku ambulatoro pakalpojumu pieejamību, mazinot rindas pakalpojumu saņemšanai. Papildu atbalsts ambulatorajiem pakalpojumiem novirzīts, jo savlaicīga ambulatorā diagnostika un palīdzība ir gan medicīniski, gan izmaksu ziņā efektīvāks aprūpes veids, ja to salīdzina ar pacienta stacionāro ārstēšanu vēlākās slimības stadijās.

Papildus 2 miljoni eiro tiks piešķirti arī laboratorisko izmeklējumu apmaksai. Pēdējos gados vērojams ārstu nozīmēto laboratorijas izmeklējumu skaita pieaugums (īpaši pamata – klīniskajās asins analīzēs), kas liecina, ka ģimenes ārsti pastiprināti iesaistās pacientu veselības problēmu diagnosticēšanā un uzraudzīšanā, kā arī profilaksē. Ierobežotā finansējuma apstākļos laboratorisko izmeklējumu saņemšanai gaidīšanas rindu nav un tie tiek finansēti pēc nepieciešamības, apzinoties, ka šis ir viens no efektīvākajiem un ērtākajiem instrumentiem slimību savlaicīgā diagnosticēšanā un kontrolē.