Valsts portāls Grutnieciba.lv uzsāk zināšanu pēcpusdienu ciklu

12.05.2014.  |   Drukas versija

Sestdien, 10.maijā, Kalnciema kvartālā jaunais valsts portāls Grutnieciba.lv zināšanu pēcpusdienā pulcēja topošos vecākus uz bezmaksas lekcijām. Pasākuma apmeklētājiem ekspertu lekcijās bija iespēja uzzināt noderīgu informāciju par bērniņa gaidīšanas laiku un uzdot sev interesējošos jautājumus.

Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas valdes locekle un ginekoloģe Daiga Baranovska stāstīja par to, kas jāņem vērā topošajiem vecākiem, rūpējoties par savu un gaidāmā bērniņa veselību, savukārt Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas eksperts Dr. Jānis Vītiņš ar klātesošajiem diskutēja par vecāku sajūtām, pārdomām un savstarpējām attiecībām bērniņa gaidīšanas laikā. Līdzīgas zināšanu pēcpusdienas ar nozares speciālistiem topošajiem vecākiem tiks rīkotas arī Latvijas reģionos.

Pasākuma laikā Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Šmate norādīja: „Pētījumi liecina, ka iedzīvotāju informētība par grūtniecību, vecāku veselības un kaitīgu ieradumu ietekmi uz bērnu diemžēl nav pietiekama. Internetā pieejamā informācija ir ļoti sadrumstalota, un trūkst tieši profesionālas informācijas. Portāls Grutnieciba.lv veidots kā informatīvs un uzticams palīgs topošajiem un jaunajiem vecākiem."

Klātesošos ar savu piemēru un pieredzi iedvesmoja portāla krustvecāki Ansis un Jolanta Bogustovi: „Mums ir četri bērni, un jautājumu līdz šim gan par gaidīšanu, gan audzināšanu ir bijis ļoti daudz. Turklāt katrs no viņiem ir „parūpējies", lai šie jautājumi neatkārtotos. Mēs zinām, ka jaunajiem vecākiem ir nepieciešams informatīvs atbalsts, jo reizēm tiešām ir tā, ka viedokļu vai nu nav vai to ir pārāk daudz."

Zināšanu pēcpusdienas norisinās informatīvās kampaņas ietvaros, kuras mērķis ir popularizēt portālu un aicināt vecākus uzticēties pārbaudītai informācijai. Par turpmākajiem pasākumiem varēs uzzināt, sekojot draugiem.lv/tavaiveselibai.

Valsts portāls Grutnieciba.lv ir veselības nozares profesionāļu veidots portāls topošajiem un jaunajiem vecākiem, kurā apkopota uzticama informācija par grūtniecības norisi, veselības pārbaudēm, dzemdībām un mazuļa kopšanu. Valsts portālu Grutnieciba.lv veidojuši speciālisti no Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, Nacionālā veselības dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas.