Veikta ģimenes ārstu gada darbības novērtēšana

12.05.2014.  |   Drukas versija

Nacionālais veselības dienests ir veicis ģimenes ārstu, kas sniedz valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, gada darbības novērtēšanu atbilstoši jaunajiem darba kvalitātes kritērijiem, kas stājās spēkā 2013.gadā un ieviesti ar mērķi uzlabot pacientu profilaksi un aprūpi ģimenes ārstu praksēs.

Ģimenes ārstu darba kvalitātes kritērijos ietverta profilakses īstenošana, bērnu aprūpe, cukura diabēta pacientu aprūpe, pacientu ar paaugstinātu asinsspiedienu un sirds slimībām aprūpe, bronhiālās astmas pacientu aprūpe, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumu skaits pie ģimenes ārsta pacientiem, ja izsaukuma rezultātā pacients nav ticis stacionēts slimnīcā, kā arī ģimenes ārsta veikto manipulāciju daudzveidība.

Kopumā izvērtēta 1315 ģimenes ārstu darbība. Ģimenes ārstiem ir nosūtīti novērtēšanas rezultāti un pārskaitīti maksājumi par gada darba kvalitāti. Maksājuma apmērs ir atkarīgs gan no kvalitātes kritēriju izpildes, gan no ģimenes ārsta prakses lieluma.

Ģimenes ārstu gada darbības novērtēšana atbilstoši jaunajiem kvalitātes kritērijiem ir veikta pirmo reizi un tās rezultāti tiks vērtēti, lai pakāpeniski padarītu jauno kvalitātes vērtēšanas sistēmu aizvien efektīvāku.

Ikgadējais kvalitātes maksājums ir līdzekļi, kurus ģimenes ārsti saņem papildus valsts finansējumam prakses darbības nodrošināšanai un valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai.