Turpina pieaugt interese par Eiropas veselības apdrošināšanas karti

08.05.2014.  |   Drukas versija

Sagaidot Eiropas dienu, kas tiek atzīmēta 9.maijā, atgādinām par iespēju bez maksas saņemt Eiropas veselības apdrošināšanas karti jeb EVAK, kas būs noderīga, dodoties uz ES dalībvalstīm, Islandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju vai Šveici.

Iedzīvotāju interese par EVAK aizvien turpina pieaugt, par ko liecina izsniegto apdrošināšanas karšu skaits – 2012.gadā Nacionālais veselības dienests izsniedza 71 295 EVAK, savukārt 2013.gadā jau 74 742.

Atgādinām, ka EVAK var saņemt klātienē gan Rīgā, gan Nacionālā veselības dienesta teritoriālajās nodaļās Jelgavā, Kuldīgā, Smiltenē un Daugavpilī, kā arī pa pastu, nosūtot aizpildītu pieteikuma veidlapu, kurā norādīta dzīvesvietas adrese. Pēc pieteikuma saņemšanas EVAK tiek izgatavota un nosūtīta kā ierakstītā vēstule uz norādīto adresi.

EVAK apliecina cilvēka tiesības īslaicīgas uzturēšanās gadījumā iepriekš minētajās valstīs saņemt valsts garantētu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi – tādā pašā apmērā un uz tādiem pašiem nosacījumiem, kādi ir vietējiem iedzīvotājiem.

Vairāk informācijas par EVAK var uzzināt sadaļā "EVAK karte".