Valsts apmaksāta ārstēšana Maximas negadījumā cietušajiem

27.11.2013.  |   Drukas versija

Cilvēkiem, kas atradušies Maxima veikalā un cietuši negadījumā, valsts apmaksās ārstniecību. Pacientiem, kuriem tas būs nepieciešams, tiks apmaksāta arī medicīniskā rehabilitācija rehabilitācijas centra „Vaivari" stacionārā.

Ārstniecība un medicīniskā rehabilitācija cietušajiem tiks sniegta ārpus rindas. Lai saņemtu ārstniecību vai rehabilitāciju ārpus rindas, pirms medicīniskās palīdzības saņemšanas būs jāuzrāda Nacionālā veselības dienesta izsniegta izziņa, kā arī personu apliecinošs dokuments.

Izziņas Nacionālais veselības dienests nosūtīs cietušajiem, kuriem medicīnisko palīdzību sniedza neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, un pacientiem, kuri paši vērsušies ārstniecības iestādēs, lai saņemtu medicīnisko palīdzību laikā laika periodā no veikala sabrukšanas līdz cietušo meklēšanas noslēgumam (21.novembris - 25.novembris). Izziņas tiks nosūtītas uz cilvēku deklarētās dzīvesvietas adresēm.

Šiem cietušajiem veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana no valsts līdzekļiem tiks apmaksāta šogad un nākamgad - ārstniecības iestādēs, kas ir līgumattiecībās ar valsti un sniedz valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību.

Gadījumā, ja ārstniecības iestādē vēršas cietušais, kurš nav saņēmis izziņu, aicinām ārstniecības iestādi sazināties ar kādu no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām.

Lai saņemtu informāciju par ārstniecības un rehabilitācijas saņemšanu traģēdijā cietušajiem, aicinām zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbdienās no plkst.8.30 līdz 17.00). Ja tālruņa līnija ir aizņemta, var arī rakstīt uz e-pastu nvd@vmnvd.gov.lv (ja iespējams, norādot kontaktinformāciju saziņai).