Klīnisko vadlīniju datu bāzē reģistrētas jaunas klīniskās vadlīnijas

30.07.2013.  |   Drukas versija

Informējam, ka Nacionālā veselības dienesta mājaslapā esošajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē „Klīnisko vadlīniju datu bāze" reģistrētas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra vadlīniju izstrādes darba grupas izstrādātās klīniskās vadlīnijas „Resnās un taisnās zarnas vēža (C18, C19, C20) diagnostika, stadijas noteikšana, ārstēšana un novērošana".

Klīniskajās vadlīnijās sniegti ieteikumi resnās un taisnās zarnas vēža diagnostikā, stadiju noteikšanā, ārstēšanā un pacientu novērošanas taktikā, kā arī veikts neliels ieskats resnās un taisnās zarnas vēža profilaksē, rehabilitācijā un valsts organizētajā vēža skrīninga programmā. Ieteikumi sniegti rīcībai resnās un taisnās zarnas adenokarcinomas gadījumā, neiekļaujot neiroendokrīno karcinomu, sarkomas un citus resnās un taisnās zarnas audzēju histoloģiskos tipus.

Ar klīniskajām vadlīnijām varat iepazīties mājaslapas sadaļas "Klīniskās vadlīnijas" brīvi pieejamajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē „Klīnisko vadlīniju datu bāze".