Papildu finansējuma piešķiršana reģionālajām slimnīcām

29.07.2013.  |   Drukas versija

Ņemot vērā izskanējušo informāciju par nevienlīdzīgu papildu finansējuma piešķiršanu reģionālajām slimnīcām, Nacionālais veselības dienests informē, ka, gan reģionālajām slimnīcām, gan citām slimnīcām papildu finansējuma apmērs rēķināts atbilstoši vienotiem kritērijiem.

Kopumā reģionālajām slimnīcām valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanai un infrastruktūras uzturēšanai no valsts budžeta paredzēts papildu finansējums 2 649 884 Ls apmērā. Līgumu piedāvājumos katrai reģionālajai slimnīcai norādīti līdzekļi gan rindu mazināšanai un pakalpojumu pieejamības uzlabošanai, gan vienreizējs maksājums infrastruktūras uzturēšanas izdevumu deficīta segšanai. Abi maksājumi veido kopējo līguma summu.

Pielikumā Nacionālais veselības dienests publicē reģionālajām slimnīcām piedāvātās papildu finansējuma summas.

Papildu finansējuma apmērs rēķināts atbilstoši līgumiem, kurus slimnīcas par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu ar Nacionālo veselības dienestu noslēdza gada sākumā. Tāpēc jāatgādina, ka slimnīcām ir atšķirīgs ne tikai pakalpojumu klāsts, kas tiek sniegti par valsts līdzekļiem, bet arī valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas apjoms. Piemēram, slimnīcās atšķiras observācijas gultu izmantošana u.c. rādītāji.

Vienlaikus informējam, ka šobrīd no visām 42 slimnīcām, kuras ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu un sniedz valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību stacionārā, 24 slimnīcas jau ir parakstījušas līgumus par papildu finansējuma saņemšanu.