Samazinātas cenas 290 kompensējamiem medikamentiem

01.07.2013.  |   Drukas versija

No 2013.gada 1.jūlija Kompensējamo zāļu sarakstā 290 jau iekļautajiem medikamentiem ir samazinātas cenas no 4% līdz 40%, kas ļaus zāles saņemt lielākam pacientu skaitam un samazināt pacientu līdzmaksājumu par zālēm. Kompensējamo zāļu saraksts tiks arī papildināts ar 46 medikamentiem un 12 medicīnas ierīcēm, kas samazina kompensācijas izdevumus un palielina izvēles iespējas ārstiem un pacientiem.

Kopumā Kompensējamo zāļu sarakstā no 2013.gada 1.jūlija būs 1471 medikaments un 139 medicīniskās ierīces.

Lai informētu pacientus par kompensējamām zālēm, sagatavots ir arī informatīvs materiāls, kurā tiek sniegtas atbildes uz biežāk uzdotajiem pacientu jautājumiem par kompensējamajiem medikamentiem. Materiāls tiek izplatīts Nacionālā veselības dienesta teritoriālajās nodaļās (Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Kuldīgā, Smiltenē), kur to var saņemt ārstniecības iestāžu un aptieku pārstāvji tālākai izplatīšanai, kā arī paši iedzīvotāji, piemēram, dodoties saņemt Eiropas veselības apdrošināšanas kartes. Elektroniski tas pieejams mājaslapā www.neparmaksajot.lv

Ar Kompensējamo zāļu sarakstu iespējams iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā "Kompensējamie medikamenti".

Sadaļā "Informācija speciālistiem" publicēta informācija nozares speciālistiem par izmaiņām Kompensējamo zāļu sarakstā.