No 1.jūlija EVAK var izmantot, ceļojot uz Horvātiju

01.07.2013.  |   Drukas versija

No 2013.gada 1.jūlija Horvātija pievienojas Eiropas Savienības dalībvalstu lokam. Līdz ar to turpmāk arī dodoties ceļojumā uz Horvātiju var ņemt līdzi Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK).

EVAK darbojas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, Norvēģijā, Īslandē, Lihtenšteinā, Šveicē un nodrošina tiesības saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā un uz tādiem pašiem nosacījumiem, kādā tā ir nodrošināta vietējiem iedzīvotājiem. 

Neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek sniegta, lai novērstu pacienta dzīvībai bīstamu stāvokli, savukārt nepieciešamā medicīniskā palīdzība tiek sniegta veselības pasliktināšanās gadījumā, lai cilvēkam pirms laika nevajadzētu pārtraukt ceļojumu. To, kāda palīdzība jāsniedz, katrā individuālajā gadījumā izvērtē ārsts.

Karti var izmantot īslaicīgas uzturēšanās (līdz 3 mēnešiem) laikā – tūrisma braucienā, komandējumā vai, piemēram, dodoties studēt. EVAK derīga 3 gadus un to var izmantot ārstniecības iestādēs, kuras attiecīgajā valstī nodrošina valsts garantētos veselības aprūpes pakalpojumus.

Apdrošināšanas karti var bez maksas saņemt klātienē kādā no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām (Rīgā, Jelgavā, Kuldīgā, Smiltenē, Daugavpilī) vai pa pastu. EVAK saņemšanai nav vecuma ierobežojumu! Vecāki var arī saņemt EVAK saviem nepilngadīgajiem bērniem (uzrādot pasi, kurā ierakstīti bērni vai savu pasi un bērnu dzimšanas apliecības).

Vairāk informācijas par EVAK saņemšanu var uzzināt mājaslapas sadaļā „EVAK karte".