Ģimenes ārsta mājas vizītes pēc gripas epidēmijas

14.05.2013.  |   Drukas versija

Līdz ar gripas epidēmijas noslēgumu* nav vairs spēkā apmaksas kārtība par ģimenes ārsta mājas vizīti pie pacientiem ar gripas saslimšanu (pacienta iemaksa Ls 2,00).

Atgādinām iedzīvotājiem par spēkā esošo ģimenes ārsta mājas vizīšu apmaksas kārtību. Valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes tiek nodrošinātas: bērniem vecumā līdz 18 gadiem; I grupas invalīdiem; pacientiem, kuri saņem veselības aprūpi mājās vai paliatīvo aprūpi; pacientiem, kuriem nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija.

Ja pēc ārsta iniciatīvas veikta mājas vizīte pie pacienta pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukuma, kā arī iedzīvotājiem, kas vecāki par 80 gadiem, par ģimenes ārsta mājas vizīti ir jāveic valstī noteiktā pacienta iemaksa Ls 2,00 apmērā**.

Vienlaikus atgādinām, ka ārpus ģimenes ārsta darba laika medicīniskus padomus iedzīvotāji var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pieredzējuši mediķi darba dienās medicīniskus padomus sniedz no plkst.17.00 līdz 8.00, bet brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti.

*Gripas epidēmija tika izsludināta 2013.gada 21.janvārī. 2013.gada 13.maijā Slimību profilakses un kontroles centrs ir paziņojis par gripas epidēmijas noslēgumu visā valsts teritorijā.

**Samaksa nav jāveic, ja iedzīvotājs ir atbrīvots no pacienta iemaksām, jo ir: I grupas invalīds; trūcīga persona; politiski represēta persona; Nacionālās pretošanās kustības dalīb­nie­ks; Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijā cietusi persona; pacients, kurš saņem ilgstošu plaušu mākslīgo ventilāciju mājas apstākļos; pacients, kurš saņem veselības aprūpi mājās vai paliatīvo aprūpi; orgānu donors.