Klīnisko vadlīniju datu bāzē reģistrētas jaunas klīniskās vadlīnijas

08.11.2012.  |   Drukas versija

Informējam, ka Nacionālā veselības dienesta mājaslapā esošajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē „Klīnisko vadlīniju datu bāze" reģistrētas Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācijas izstrādātās klīniskās vadlīnijas „Osteoporozes klīniskās vadlīnijas".

Vadlīnijās apkopota informācija par osteoporozes klasifikāciju, diagnostiskiem kritērijiem, ārstēšanu, komplikācijām, iznākumiem, kā arī informācija par osteoporozes un tās izraisīto lūzumu riska faktoriem un ieteiktas Latvijas apstākļiem piemērotas laboratoriskās un radioloģiskās izmeklēšanas metodes. Vadlīniju pielikumos ietverti autoru oriģināldarbi par drošu kustību pamatprincipiem, drošu vingrojumu piemēriem pacientiem ar osteoporozi, vingrojumu un fiziskās aktivitātes ieteikumi veseliem cilvēkiem dzīves laikā, kā arī apkopojošs darbs ar ziņām par osteoporozes ārstēšanā izmantojamiem medikamentiem un to pretlūzumu efektivitāti. Vadlīniju ieteikumi paredzēti, lai sekmētu osteoporozes agrīnu riska faktoru novēršanu, savlaicīgu diagnostiku, efektīvu ārstēšanu un rehabilitāciju.

Ar klīniskajām vadlīnijām varat iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā "Klīniskās vadlīnijas" brīvi pieejamajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē „Klīnisko vadlīniju datu bāze".