Atklās vēža savlaicīgas atklāšanas sociālo kampaņu!

29.10.2012.  |   Drukas versija

Šodien, 29.oktobrī, plkst.13:00 mediju pārstāvji aicināti uz preses konferenci Veselības ministrijā (Brīvības ielā 72, 309.telpā), ar kuru tiks atklāta vēža savlaicīgas atklāšanas sociālā kampaņa „Pārbaudi veselību, valsts maksā!"

Preses konference būs vērojama arī interneta tiešraidē, Veselības ministrijas mājaslapā. Lai skatītos preses konferenci, nospiediet šeit. Tiešraides laikā iespējams uzdot jautājumus oficiālajā Nacionālā veselības dienesta Twitter kontā (@vmnvd).

Preses konferencē piedalīsies veselības ministre Ingrīda Circene, Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Šmate, kura stāstīs par vēža saslimstības statistiku, Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu daļas vadītāja Līga Gaigala, kura stāstīs par profilaktisko pārbaužu veikšanas kārtību un līdzšinējo iedzīvotāju atsaucību, dodoties uz izmeklējumiem, kā arī biedrības „Europa Colon" vadītājs Uldis Vesers un Biedrības „Vita" vadītāja Irīna Januma, kuri pastāstīs par savlaicīgi atklātiem un izārstētiem vēža gadījumiem.

Ar kampaņas palīdzību paredzēts informēt iedzīvotājus par iespēju veikt valsts apmaksātas profilaktiskās pārbaudes un skaidrot profilaktisko pārbaužu veikšanas kārtību – uzaicinājuma vēstuļu saņemšanu (zarnu vēža pārbaužu gadījumā – vēršanos pie ģimenes ārsta), pieraksta un izmeklējumu veikšanu, kā arī rezultātu saņemšanu.

Ar informāciju par kampaņu varat iepazīties mājaslapas sadaļā "Kampaņa "Pārbaudi veselību, valsts maksā!"".