Eiropas komisija paziņo trešās Eiropas Savienības žurnālistu balvas laureātus veselības jomā

07.02.2012.  |   Drukas versija

Jau trešo gadu pēc kārtas notikusi Eiropas Savienības žurnālistu apbalvošana par labākajiem rakstiem veselības jomā. Eiropas Savienības finansētā konkursa „ES Veselības balva žurnālistiem" mērķis ir parādīt un izcelt to Eiropas Savienības žurnālistu darbu, kas pievērš uzmanību dažādām veselības problēmām, kuras ir svarīgas visiem Eiropas Savienības iedzīvotājiem.

2012.gada 1.februārī, konkursa „2011.gada ES Veselības balva žurnālistiem" ietvaros, tika pasniegtas četras balvas par labākajiem žurnālistu rakstiem veselības jomā. Labākie raksti tika atlasīti no gandrīz 500 iesniegtajiem darbiem, kuru autori ir divdesmit septiņu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvji.

Šogad žūrija atzinīgi novērtēja rakstus par šādām tēmām: mikroorganismu rezistence; vingrošanas nozīme cīņā pret depresiju; krūts vēzis; smēķēšanas kaitīgās sekas.

Galveno balvu ieguva divi žurnālisti no Apvienotās Karalistes – Bens Hiršlers (Ben Hirschler) un Keita Kellanda (Kate Kelland) ar rakstu „Kad zāles neiedarbojas" par mikroorganismu rezistenci.

 

Atskats par 2011.gada apbalvošanas pasākumu:

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/2011/index_en.htm

Informācija par dalības noteikumiem:

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/2011/rules/index_lv.htm