No 1. jūlija 200 kompensējamiem medikamentiem samazinātas cenas līdz pat 31%

27.10.2011.  |   Drukas versija

Kompensējamo zāļu saraksts no 2011. gada 1. jūlija tiek papildināts ar 89 zālēm un 10 medicīniskajām ierīcēm. Šie medikamenti paredzēti hipertensijas, audzēju, plaušu slimību, osteoporozes un endometriozes ārstēšanai, kas dod iespēju plašākai zāļu izvēlei, bet neprasa papildus budžeta līdzekļus, jo visiem iekļautajiem medikamentiem izmaksas ir līdzvērtīgas vai zemākas par Kompensējamo zāļu sarakstā jau iepriekš iekļautajām zālēm. Veselības ekonomikas centram ir izdevies samazināt cenas no 5% līdz 31% Kompensējamo zāļu sarakstā jau iekļautajiem 200 medikamentiem un 1 medicīniskajai ierīcei.

Kopumā Kompensējamo zāļu sarakstā no 1. jūlija būs 1359 zāles un 156 medicīniskās ierīces.

Atgādinām, ka valsts kompensācijas daļa (100%, 75% un 50% apmērā) tiek aprēķināta no līdzvērtīgas efektivitātes lētāko zāļu cenas. Tāpēc, ja pacientam, pat 100% kompensācijas gadījumā, ir izrakstīts kāds no dārgākajiem līdzvērtīgas efektivitātes medikamentiem, tad starpība starp lētāko un dārgāko medikamentu jāpiemaksā pašam pacientam. Pacientam, konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu, ir tiesības saņemt informāciju par lētāku zāļu iegādi, kur pacienta līdzmaksājums būtu iespējami mazākais.

Aktualizētais Kompensējamo zāļu saraksts publicēts Veselības ekonomikas centra mājas lapā (www.vec.gov.lv sadaļā „Kompensējamie medikamenti").