Reģistrētas „Vīrushepatīta B diagnostikas un etiotropās ārstēšanas vadlīnijas”

23.05.2011.  |   Drukas versija

2011.gada 16. maijā Veselības ekonomikas centrs ārstniecībā izmantojamo vadlīniju datubāzē ir reģistrējis Latvijas Infektologu asociācijas iesniegtās klīniskās vadlīnijas „Vīrushepatīta B diagnostikas un etiotropās ārstēšanas vadlīnijas".

Vadlīniju mērķis ir veidot pēc vienotiem kritērijiem un tikai uz zinātniskiem pierādījumiem balstītu pieeju vīrushepatīta B diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē pieaugušajiem, saglabājot individualizētas terapijas iespējas. Izstrādātās vadlīnijas ir kā palīgs ārstiem, izvēloties racionālāko vīrushepatīta B un tā komplikāciju terapijas taktiku un terapeitiskos līdzekļus, vienlaicīgi apskatot terapijas blakusefektu un risku novēršanas iespējas.

Paredzams, ka vadlīniju ievērošana un ieviešana praksē uzlabos pacientu ārstēšanas kvalitāti.

Apstiprinātās vadlīnijas tiks izmantotas veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas kvalitātes kontrolē un uzraudzībā.

Vīrushepatīts B 21. gadsimta sākumā ir visizplatītākā asins transmisīvā infekcija pasaulē. Pašlaik ir reģistrēti vairāk nekā 500 miljoni cilvēku, kuriem ir hroniska hepatīta B vīrusa infekcija. Ik gadu nomirst aptuveni 500 tūkstoši un no jauna inficējas vairāk nekā 4 miljoni cilvēku. Lai gan jau vairāk nekā 20 gadus ir pieejama vakcīna, hepatīta B vīruss joprojām turpina izplatīties. Ar hepatīta B vīrusu inficētām personām ir lielāks risks saslimt ar aknu cirozi un hepatocelulāru karcinomu nekā neinficētiem cilvēkiem. Ar hepatīta B vīrusu inficētām personām, īpaši hroniska vīrushepatīta B gadījumā, būtiski pasliktinās dzīves kvalitāte.

 

  • Vadlīniju pilno tekstu un kopsavilkumu Jūs varat aplūkot šeit
  • Par klīnisko vadlīniju apstiprināšanas kārtību vairāk lasiet šeit
  •