Aicina uz diskusiju par ceļu satiksmes drošību

11.05.2011.  |   Drukas versija

Sākoties ANO izsludinātajai Ceļu satiksmes drošības dekādei, Veselības ministrija ar Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja atbalstu 2011. gada 12. maijā, aicina atbildīgās valsts, pašvaldību institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kā arī mediju pārstāvjus uz diskusiju par kopīgiem starpsektoru pasākumiem mazaizsargāto satiksmes dalībnieku, īpaši velosipēdistu un bērnu, aizsardzībai uz ielām un ceļiem. Diskusijā piedalīsies arī Veselības ekonomikas centra speciālistes: Iveta Pudule, kura informēs par pētījumu datiem par mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošību uz ceļiem, kā arī Lauma Spriņģe, kura ziņos par satiksmes negadījumos gūto traumu statistiku. 

2009. gadā Pasaules veselības organizācija publicēja Ziņojumu, kas bija pirmais satiksmes drošības novērtējums 178 pasaules valstīs, pēc kura Komisija vispasaules ceļu satiksmes drošībai izsludināja Ceļu satiksmes drošības aktivitāšu dekādi 2011-2020. Dekādes devīze ir „Kopā mēs varam izglābt miljoniem dzīvības", jo satiksmes negadījumi ir novēršams nāves cēlonis.

Satiksmes negadījumi ir viens no galvenajiem mirstības iemesliem ārējo nāves cēloņu grupā, kā arī galvenais traumu gūšanas iemesls, kuru rezultātā bieži nepieciešama ilgstoša ārstēšanās un daļai cietušo sekas ir invaliditāte un darba spēju zudums uz visu mūžu. Turklāt satiksmes negadījumi ir galvenais nāves un traumu iemesls jauniem cilvēkiem vecumā no 15-29 gadiem, kas galvenokārt cieš kā gājēji, velosipēdisti un motociklisti. Nelaimes gadījumu skaitam, kuros cietuši gājēji vai motociklisti ir tendence samazināties, bet cietušo velosipēdistu skaits palielinās.

Vairāk informācijas par diskusiju atradīsiet Veselības ministrijas mājas lapā