Līgumpartneriem

13.07.2018.  |   Drukas versija

Aktualitātes 

Indikācijas PET saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem (13.07.2018.)

Pozitronu emisijas datortomogrāfijas (PET) izmeklējumi tiek veikti ļaundabīgo audzēju sekundārā diagnostikā, ja par to lēmis ārstu konsilijs pie šādām indikācijām:

  • Krūts vēža gadījumā – distālo metastāžu izslēgšanai ļaundabīgā audzēja III stadijā.
  • Bronhu, plaušu vēža gadījumā – ļaundabīgā audzēja I-III stadijai.
  • Resnās un taisnās zarnas vēža gadījumā – iepriekš diagnosticētu (nosūtījumam pievienota informācija par konstatēto atradni) distālu metastāžu novērtēšanai potenciāli operējamiem pacientiem.
  • Melanomas gadījumā – ļaundabīgā audzēja III vai IV stadijai.

Ļaundabīgo audzēju sekundārā diagnostika notiek tikai piecās ārstniecības iestādes – Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā, Daugavpils reģionālā slimnīcā, Liepājas reģionālā slimnīcā un Piejūras slimnīcā. Izsniegt nosūtījumu PET izmeklējuma veikšanai var tikai šīs ārstniecības iestādes, ja par to ir lēmis ārstu konsilijs.

Šie nosacījumi ir spēkā no 2018. gada 1. jūlija. No 2018. gada septembra PET nosūtīšanas nosacījumus ļaundabīgo audzēju diagnostikā plānots papildināt.


Publiskajā apspriešanā nodot MK noteikumu projektu (04.07.2018.)

Veselības ministrija ir nodevusi publiskajā apspriešanā Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu par veselības aprūpes organizēšanas un samaksas kārtību. Noteikumu projekts paredz, ka no valsts līdzekļiem apmaksājamās manipulācijas un to apmaksas nosacījumi turpmāk tiks publicēti Nacionālā veselības dienesta mājaslapā ar nosaukumu "Manipulāciju saraksts" un vairs netiks iekļauti MK noteikumos. 


Izmaiņas Ministru kabineta noteikumos "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" (09.02.2018.)

Nacionālais veselības dienests ir apkopojis informāciju veselības aprūpes jomas speciālistiem par izmaiņām Ministru kabineta noteikumos Nr. 1529 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība", kas ir stājušās spēkā no 2018. gada 1. janvāra vai stāsies spēkā 2018. gadā.

Apkopojums ietver informāciju par jauniem veselības aprūpes pakalpojumiem, veselības aprūpes pakalpojumu tarifu izmaiņām, līgumu finansējuma plānošanu un slēgšanu, primāro veselības aprūpi, onkoloģijas pakalpojumu sniegšanu, dienas stacionāros sniegtajiem pakalpojumiem, medicīnisko apaugļošanu, medicīnisko rehabilitāciju, stacionāro veselības aprūpi un citām izmaiņām.