Laboratoriskie izmeklējumi

11.11.2016.  |   Drukas versija

Valsts apmaksātus ambulatoros laboratoriskos izmeklējumus pacients var saņemt ar ģimenes ārsta vai ārsta-speciālista nosūtījumu. Lēmumu par nosūtījuma izsniegšanu pieņem ārsts, izvērtējot pacienta veselības stāvokli un ņemot vērā nosūtījuma izrakstīšanas nosacījumus.

Nosūtījumu valsts apmaksātu laboratorisko izmeklējumu veikšanai ir tiesīgi izrakstīt ārsti, kuriem ir noslēgts līgums ar valsti par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu.


 

Nosūtījuma izrakstīšanas nosacījumi

Lielākajai daļai laboratorisko izmeklējumu nav nosūtīšanas nosacījumu, taču atsevišķiem izmeklējumiem šādi nosacījumi ir noteikti. Piemēram, uz atsevišķiem izmeklējumiem var nosūtīt gan ģimenes ārsts un gan ārsts-speciālists vai tikai ārsts-speciālists.

Atsevišķiem izmeklējumiem ir noteikts skaits, ko valsts apmaksā 12 mēnešu laikā vienam pacientam – tie ir izmeklējumi, kurus medicīnisku iemeslu dēļ nav lietderīgi biežāk atkārtot. Piemēram, vairogdziedzera tireotropā hormona (TSH) analīzes valsts apmaksā ne biežāk kā reizi gadā, izņemot gadījumus, kad pacientam ir kāda no vairogdziedzera slimībām.

Valsts apmaksāto laboratorisko izmeklējumu sarakstu un to nosūtīšanas nosacījumus var apskatīt šajā dokumentā:

 

Maksas izmeklējumu veikšana

Ja pacientam tiek piedāvāta maksas laboratoriskā izmeklējuma veikšana, pacients ir tiesīgs pārrunāt ar ārstu izmeklējuma nepieciešamību un iespējamās alternatīvas.